Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaKripto ParaAltlayer Coin Nedir? Yorum, Nasıl Alınır

Altlayer Coin Nedir? Yorum, Nasıl Alınır

Altlayer Coin Nedir.?

AltLayer, birçok Roll-up için özel olarak geliştirilmiş tamamen açık ve merkeziyetsiz bir protokoldür. AltLayer, sadece merkeziyetsizliğe değil aynı zamanda yüksek güvenlik, birlikte çalışabilirlik gibi yeniliklere odaklanarak ön plana çıkmaktadır.

Proje, Restaked Roll-up adını verdiği bir sistemle bu imkanları geliştirmiştir. Restaked, OP Stack, Arbitrum Orbit, ZKStack, Polygon CDK gibi Roll-up yığınlarını kullanarak en hızlı ve güvenli şekilde Roll-up üretebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca, bu sistem, merkeziyetsiz bir ağ oluşturmak için EigenLayer restaking mekanizmasını başarıyla kullanmaktadır.

Altlayer Projesi Neden Önemli?

Roll-up’lar birçok yerde kullanılmaktadır, ancak çoğu genel amaçlar ya da uygulama özel kullanımları için tasarlanmıştır. Günümüzde, Roll-up’lar heterojen olarak Arbitrum Orbit ya da ZKStack gibi kullanılarak üretilebilmektedir. Ancak, AltLayer, bu duruma karşı evrensel ve tarafsız bir protokol sunarak fark yaratmaktadır.

Projenin Arkasında Kimler Var ?

AltLayer, Dapp geliştiricileriyle işbirliği yaparak ekosistemde birçok projeye destek olmayı ve birlikte büyümeyi hedefler. Şu anda, AltLayer, Arbitrum, Optimism, Polygon, Singularity, Snapshot gibi birçok projeye yönelik partnerliklerini duyurmuştur.

 

Burada paylaşılan yazı tamamen bilgi amaçlı olup yatırım Tavsiyesi içermemektedir.

 

Manta Coin Nedir Yazısına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

RELATED ARTICLES
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Konular

Son Yorumlar

0
Would love your thoughts, please comment.x